
На 14 май 2008 г. се състоя заключителният етап от събитийния маратон по повод отбелязването на „МедияСвят”. Тази година заедно с организаторите от PR Academy - празнуваха ректорът на БСУ проф. Петко Чобанов, кметът на Бургас г-н Димитър Николов, Венелин Петков от BTV, Весела Йорданова, представители на местните медии, преподаватели.
„МедияСвят” се проведе на три етапа. Първата част бе конкурс за най-добър студент по „PR“ и най-добър студент по Журналистика“, който се проведе на 12 май. Темата на надпреварата бе „BG туризмът“.

Журито, което отсяваше кандидатите, се състоеше от действащи PR-практици и журналисти в състав: Весела Йорданова (директор на Отдел „Култура, маркетинг и връзки с обществеността“ към Община Бургас), Цветелина Рандева (говорител на ОДП - Бургас), Александър Инджов (журналист от в-к „Черноморски фар“) и Слави Томов (журналист от Радио - център Бургас).

Весела Йорданова:
„Аз съм започнала като журналист и считам че ПиАр-ът трябва да е в услуга на журналистите… Като ласкаеш клиента си, без да посочваш грешките му – правиш лоша услуга и лош ПиАр.”
- Вие сте част от отбора-победител на протеклите „Местни избори 2007. Бихте ли пооткрехнали вратите на „кухнята”… На какво, според Вас, се дължи успехът на ГЕРБ в Бургас?
- Първо: на отличен кандидат. Второ: ние се отказахме от воденето на каквото и да било негативна кампания, не се поддадохме на провокации, въпреки че в Бургас има добри специалисти във воденето на „война с компромати”. Трето: на изключителното количество лични срещи. Дори и аз нямам представа колко хиляди са ръцете, които Димитър Николов стисна по време на кампанията.
- Как предизборният щаб съумя да осигури и координира толкова много лични срещи?
- Бяхме свидетели на т.н. „ефект на снежната топка, пусната по заснежен склон”. Към нашия щаб се присъединяваха все повече и повече съюзници и всеки успяваше да организира срещи, тези срещи пораждаха други срещи, докато графикът стана толкова интензивен че Димитър Николов едвам смогваше да бъде навсякъде…
Венелин Петков: „Българските вузове обучават предимно вестникари (тук имам в предвид вузовете в София, за Бургас нямам наблюдения)… Трябва да кажа, че отнема поне година да обучим един студент, който е завършил „Журналистика”, за да започне да работи на професионални начала в bTV. Именно поради тази причина беше създадена Стажантската програма на bTV, за която лично изрично съм настоявал и съм писал повечето от нейния статут и изобщо начин на функциониране… Истината е че всички телевизии се крепят на крехките, но многобройни и трудолюбиви рамене на стажанти, които работят за малко пари, но с удоволствие… Тази програма даде възможност на много студенти да направят сами за себе си – неща които никой не може да им даде. Например, от последните стажанти при нас, едното от момичетата ще започне работа в агенция „Ройтер”, друга вече почна работа в „Дарик радио”… Това което ме натъжава е че журналистиката в България е феминизирана професия, поради малките заплати.”
Срещата се проведе на 14 май от 16.00 в сградата Бургаски свободен университет. Студентите имаха възможността да се срещнат с журналиста Венелин Петков и PR-а Весела Йорданова, на които задаваха въпроси, свързани с професията, кариерата и живота им.
За финал „както повелява традицията” бе организиран коктейл в основния ресторант на х-л ”България“. На него бяха обявени победителите в конкурса за най-добър студент по „Журналистика и „Връзки с обществеността“. Това са Стамена Манова – Най-добър студент по „Журналистика“ и Бина Михайлова – Най-добър студент по „Връзки с обществеността“, чиито награди бяха връчени, съответно от Венелин Петков и Весела Йорданова.
Кметът на Бургас Димитър Николов поднесе приветствие към студентите. За доброто настроение на гостите спомогна и забавната програма, която включваше горещи салса танци, „Трудната любов между журналиста и PR“ (Шекспиров диалог) и песните на финалиста от „Music Idol 1“ - Теодор Койчинов.